wtorek, 11 grudnia 2012

Mini Chili Hot Dog

Zabiegany dzień... Od rana sporo na głowie, kilka spraw do załatwienia "na wczoraj", wieczorem premiera w "dorosłym" teatrze młodych debiutantów z osiedlowej podstawówki, których zaangażowanie i miłość do teatru jest naprawdę godna podziwu. Po spektaklu szybka kolacja w gronie teatro-maniaków. Niestety nie było zbyt wiele czasu na przygotowania więc: sałatka z grillowanym kurczakiem, leczo z cukinią (przepis wkrótce) i mini hot dogi z pastą chili. Wieczór przy stole przeciągnął się do późnych godzin, zresztą nie pierwszy raz :)

Mini Chili Hot Dog

Receptura:
1 opakowanie ciasta francuskiego
ok 300 - 500 g małych kiełbasek (wielkość kciuka) - parówki odradzam, najlepiej jeśli będą to grubiej mielone kiełbaski
ok 5 - 7 łyżeczek pasty chili
3 łyżki sezamu

Ciasto francuskie - jeśli wymaga rozmrożenia, to odpowiednio wcześniej przed przygotowywaniem hot dogów wyjmij z zamrażarki. Najlepiej przełóż do lodówki dzień wcześniej. 
Piekarnik rozgrzej do 200*C (390*F). Rozmrożone ciasto rozwiń i pokrój na 1 cm szerokości paski o długości ok 20 cm. Oczywiście to są względne wymiary mojego płata ciasta, ale ty uwzględnij i skoryguj według własnych możliwości. Chodzi przede wszystkim o to, aby paski były wąskie i na tyle długie by można je było kilka razy owinąć wokół kiełbaski. Posmaruj ciasto pastą chili - ilość pasty zależy od podniebienia, tzn. jeśli masz  delikatne podniebienie, to zalecam raczej niewielkie ilości pasty chili (możesz pastę zastąpić ulubioną musztardą, która też sprawdza się tu wyśmienicie). Teraz każdy pasek owiń wokół kiełbaski. Wierzch "wciśnij" do sezamu i tak za każdym razem. Ułóż hot dogi na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia lub oprószonej mąką i wstaw na średni poziom. Piecz ok 20 minut do momentu aż się zrumienią. 

Mini Chili Hot Dog

1 komentarz:

Wspaniale, że dzielisz się ze mną swoją opinią - dziękuję i życzę miłego dnia :)